فرشته آرژانتینی‌ها در اسکار ۲۰۱۹

دسته بندی: عکاسی

سینمای آرژانتین فیلم «فرشته» به کارگردانی «لوئیس اورتگا» را به عنوان نماینده خود به اسکار ۲۰۱۹ معرفی کرد.

گالری شید: فیلم «فرشته» که اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره کن امسال داشت روایتگر داستان واقعی زندگی«کارلوس روبلدو پوچ» یکی از بدنام‌ترین قاتلان سریالی در تاریخ آرژانتین است که در زمان دستگیری در سال ۱۹۷۲ پس از ۱۱ فقره قتل به فرشته مرگ معروف شده بود. 


«پدرو آلمادوار» سینماگر مطرح اسپانیایی با کمپانی «El Deseo» یکی از دو تهیه‌کننده این فیلم است که با فروش ۱.۳ میلیون بلیت در شش هفته، پرفروش‌ترین فیلم سینمای آرژانتین در سال ۲۰۱۸ بوده است. 


به گزارش ایسنا، سینمای آرژانتین تاکنون سه بار برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان جوایز سینمایی اسکار شده که آخرین بار آن به سال ۲۰۰۹ و با فیلم «راز چشمان آنها» به کارگردانی «خوان خوزه کامپانلا» بازمی‌گردد.


فیلم «فرشته» قرار است از تاریخ ۹ نوامبر سال جاری در سینماهای آمریکا اکران شود.


همچنین اروگوئه با «یک شب ۱۲ ساله» به کارگردانی «آوارو برشنر»، قرقیزستان با «تصادف شبانه» ساخته «تمیربک بینازاروف» و فیلیپین «سیگنال راک» ساخته «چیتو رونو» جدیدترین کشورهایی هستند که نمایندگان خود را برای شاخه فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ معرفی کرده اند. 


سال گذشته ۹۲ کشور نمایندگان خود را برای شرکت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز اسکار معرفی کردند و رکورد تعداد معرفی فیلم در این بخش شکسته شد و امسال تاکنون ۷۸ کشور نمایندگان خود را معرفی کرده‌اند. 


آخرین مهلت ارسال و معرفی فیلم‌ها از سوی کشورهای مختلف برای رقابت در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ روز اول اکتبر ۲۰۱۹( ۹ مهرماه) اعلام شده است که تنها ۳ روز به پایان این مهلت باقی مانده است.